Πανελλήνια Πρωταθλήματα 2015, Άνω Λιόσια

Πρωταθλήτρια αναδείχτηκε η ομάδα μας νέων γυναικών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών – νέων γυναικών, που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Γυμναστήριο Άνω Λιοσίων στις 21 Φεβρουαρίου 2015.
Οι αθλήτριες και τα αποτελέσματα που έφεραν τον Πολυδάμα στην πρώτη θέση, είναι τα ακόλουθα:
Αντιγόνη Αλειφέρη χρυσό μετάλλιο στα -78 κιλά
Καλογεροπούλου Φωτεινή αργυρό μετάλλιο στα -78 κιλά
Χριστοπούλου Αθανασία αργυρό μετάλλιο στα -52 κιλά
Φελλούρη Γρηγορία χάλκινο μετάλλιο στα -57 κιλά

Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και ευχόμαστε το 2016 όλες χρυσά.

Την ίδια ημέρα, 21/2/2015, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων Α΄, οι αθλήτριες του συλλόγου μας κέρδισαν τα παρακάτω μετάλλια:
Αλειφέρη Αναστασία αργυρό μετάλλιο στα -69 κιλά
Ζερβού Νικολέτα χάλκινο μετάλλιο στα -40 κιλά (δεν υπήρχαν συμμετοχές στα -36 κιλά που κανονικά έπρεπε να παίξει)
Κολοβού Χριστίνα, αγωνίστηκε στα -48 κιλά (αφού δεν υπήρχαν συμμετοχές στα -44 που ήταν το σωματικό της βάρος)

ΝΕΟΙ
Την 5η θέση στην κατηγορία των -90 κιλών κατέλαβε ο Νικολόπουλος Γιάννης και στα -60 είχαμε την συμμετοχή του αθλητή μας Τσισκάκη Γιώργου.
Στις 20/2/2015 στο ίδιο στάδιο, έγιναν τα πανελλήνια πρωταθλήματα κορασίδων – παίδων Β΄και εφήβων – νεανίδων, με την παρακάτω συγκομιδή μεταλλίων:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Καλογεροπούλου Φωτεινή αργυρό μετάλλιο στα +70 κιλά
Χριστοπούλου Αθανασία χάλκινο μετάλλιο στα -52 κιλά

ΕΦΗΒΟΙ
Νίκη πέτυχε στην μεγαλύτερη από πλευράς συμμετοχών κατηγορία ο αθλητής μας Ζαχόπουλος Πέτρος στα -66κιλά.
Συμμετοχή στα -73 κιλά είχαμε από τον Τζουγανάτο Διονύση.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β΄
Βαθιώτου Χριστίνα χρυσό μετάλλιο στα -45 κιλά
Στα -52 κιλά συμμετείχε η αθλήτριά μας Αλεξίου Στέλλα.

ΠΑΙΔΕΣ Β΄
Καλογερόπουλος Βασίλης αργυρό μετάλλιο στα -35 κιλά

Για πρώτη φορά συμμετείχαν σε πανελλήνιο πρωτάθλημα οι <<νέοι>> στις αγωνιστικές κατηγορίες αθλητές μας: Μαίσης Ισαάκ στα -29 κιλά, Ασκοξυλάκης Βαγγέλης στα -42 κιλά, Ζαχαριουδάκης Λευτέρης στα -60 κιλά και ο Καλογερόπουλος Παναγιώτης στα -50κιλά , ο οποίος πέτυχε και νίκη.

Συνολικά λοιπόν ο Α.Σ. Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής κατέκτησε 2 χρυσά, 6 αργυρά και 2 χάλκινα μετάλλια!!!
Πολλά μπράβο για τις προσπάθειες και την συμμετοχή όλων των αθλητών μας.