Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών και Παίδων – Κορασίδων Β΄ 2014

Στις 8 και 9 Νοεμβρίου 2014 διεξήχθη στο Ολυμπιακό Στάδιο Πάλης στα Άνω Λιόσια το Πανελλήνιο Πωτάθλημα Τζούντο Ανδρών Γυναικών και το διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων Β’ Νοτίου Ελλάδος στα οποία συμμετείχε ο συλλογός μας με 9 αθλητές και αθλήτριες.

Πιο συγκεκριμένα στους Παίδες Β’ την δεύτερη θέση στα -33 κιλά κατέκτησε ο Καλογερόπουλος Βασίλης.

Στις Κορασίδες Β’: Πρώτη στα -42 κιλά ήταν η Βαθιώτου Χριστίνα, τρίτη στα -39 κιλά η Ζερβού Νικολέτα και στα -57 κιλά η Αλεξίου Στέλλα ήταν 4η.

Στους Άνδρες συμμετείχαν οι: Αργύρης Δημήτρης (-81 κιλά), Νικολόπουλος Γιάννης (-90 κιλά) και Τσισκάκης Γιώργος (-60 κιλά).

Τέλος στις Γυναίκες πέμτη στα -57 κιλά ήταν η Φελλούρη Γρηγορία και πρώτη στα -78 κιλά η Αλειφέρη Αντιγόνη, η οποία μετά την πρώτη θέση στις νεανίδες και στις νέες γυναίκες νωρίτερα αυτή τη χρονιά κατέκτησε το τρίτο χρυσό σε πανελλήνιο πρωτάθλημα μέσα στο 2014 αυτή τη φορά στην καηγορία των γυναικών.

Με αυτούς τους αγώνες τελείωσε άλλη μια πολλή επιτυχημένη αγωνιστική χρονιά για το σύλλογο. Η προπονήτρια Αλεξία Κουρτελέση έγραψε στην προσωπική της σελίδα στο facebook μετά τους αγώνες:
«Ευχαριστώ όλους τους αθλητές ΜΟΥ για την πολύ πετυχημένη αγωνιστικά χρονιά που είχε χρυσά πανελλήνια, πρώτες – δεύτερες και τρίτες θέσεις στην κατάταξη αλλά και βαλκανικό!!! Άντε και του χρόνου! »