Η συμμετοχή των αθλητών του Πολυδάμα στο Κύπελλο Αχαρνών 2023

Η τελευταία επίσημη αγωνιστική συμμετοχή των αθλητών του Α.Σ.Πολυδάμα Αγίας Παρασκευής, πραγματοποιήθηκε στις 28 Μαίου 2023 για την σεζόν στο Κλειστό Γυμναστήριο «Ολυμπιονίκης Χολίδης».Ο τελικός απολογισμός απέδωσε ένα χρυσό, δύο αργυρά, δύο χάλκινα, μία 5η και μία 7η θέση για τους επτά συνολικά αθλητές μας που συμμετείχαν στο διεθνές αυτό τουρνουά αλλά και πολλές πολύτιμες εμπειρίες. Χρυσό κατέκτησε η Νάνου Ευαγγελία στα -63 κιλά στην κατηγορία γυναικών και αργυρό ο Σταθόπουλος Κωνσταντίνος στα -60 κιλά στην κατηγορία ανδρών. Το αργυρό μετάλλιο επίσης κέρδισε ο μικρός Βέντζιος Γιώργος στα -24 κιλά των junior B΄ και χάλκινο ο Λαγουδάκος Νίκος στα -36 κιλά των junior A΄.Στην κατηγορία Παίδων Β΄ στα -55 κιλά, το χάλκινο κέρδισε ο Τζωρτζακάκης Εμμανουήλ. Η Ψύχου Βασιλική σημειώνοντας δύο νίκες και δύο νίκες βγήκε 5η χάνοντας το χάλκινο στις λεπτομέρειες στην κατηγορία των -40 κιλών Κορασίδων Β΄. Δύο νίκες και δύο ήττες σημείωσε και ο Λαγουδάκος Στέλιος που κατετάγει 7ος στην κατηγορία των -42 κιλών Παίδων Β’.Στους Παίδες Β΄στα -36 κιλά αγωνίστηκε με σθένος ο αθλητής μας Γκουμάς Σπύρος. Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και πάλεψαν στα ίσα όλους τους αντιπάλους για μία θέση στο βάθρο.Η προπονήτρια του συλλόγου Κουρτελέση Αλεξία, η οποία ήταν δίπλα στους αθλητές, έμεινε ικανοποιημένη από την έμφάνισή τους.Μπράβο σε όλους !!!